Новини

10.01.2024
Під час інтерв'ю були підняті теми, серед яких:
* Як війна змінила Ольгу та як вона планує свою професійну діяльність під час воєнного стану?
* Чи змінився підхід до роботи / нововведення в робочих процесах.
* Як функціонує АО «Дмитрієва та партнери» зараз? 
* Кількість клієнтів та яка різниця між українською та європейською клієнтурами?
* Які плани в ААУ на 2024 рік?
* Виклики юрринку під час війни та ін.

Повний матеріал за лінком: https://cutt.ly/hwJyM0nJ
28.12.2023

Впровадження остаточного рішення електронної системи реєстру бенефіціарних власників на Кіпрі

З 14 листопада 2023 року на Кіпрі розпочалося впровадження остаточного рішення електронної системи реєстру бенефіціарних власників юридичних осіб. Усім компаніям, створеним або зареєстрованим відповідно до Закону про компанії, гл. 113, усім європейським публічним компаніям з обмеженою відповідальністю (SE) та всім партнерствам (далі - "Організації") або їхнім посадовим особам/партнерам пропонується увійти в систему остаточного рішення та виконати дію первинної реєстрації, оновити та перереєструвати свої бенефіціарних власників, навіть якщо вони вже зробили це за допомогою системи тимчасового рішення.

27.12.2023
Юридична газета в черговий раз відзначила Дмитрієву Ольгу, Президентку ААУ, менторку Law&Business Studio, керуючу партнерку Dmytrieva&Partners у "Вибір клієнта. 100 юристів України 2023".

Пані Ольга почесно зайняла місце у розділі "Комплаєнс", бажаємо їй невичерпних успіхів у професійній діяльності, багато енергії та наснаги у всіх справах!
26.12.2023
Юридичною газетою серед жінок-лідерок юридичного ринку було відзначено Дмитрієву Ольгу, Президентку ААУ, менторку Law&Business Studio, керуючу партнерку Dmytrieva&Partners. 

Вітаємо пані Ольгу з відзнакою та бажаємо професійних успіхів, продуктивної юридичної і громадської діяльності у новому 2024 році!
26.12.2023
Податок для суб'єктів господарювання, що є резидентами Кіпру, сплачується 2-ма авансовими платежами протягом податкового року на основі попередньої оцінки, яка повинна становити не менше 75% від суми остаточного податку. 

За 2023 податковий рік авансові платежі податку здійснюються до 31.07.2023 та 31.12.2023. Якщо вони не сплачуються або різниця з фактичним оподатковуваним прибутком перевищує 25%, накладається штраф у розмірі 10% на різницю між остаточною сумою податку, що підлягає сплаті та попередньо сплаченим податком. Остаточний податок сплачується 01.08.2024. 
05.09.2023
Комісія з фінансових послуг (Комісія) запровадила Закон про постачальників послуг у сфері віртуальних активів (Закон про ППСВА), який набуває чинності з 1-го лютого 2023 року. Закон про ППСВА створює правову базу для реєстрації та нагляду за постачальниками послуг щодо віртуальних активів (ППСВА), які працюють на та з Віргінських островів. Згідно з положеннями Закону про ППСВА, Комісія створена як компетентний орган для нагляду за особами, які надають будь-які послуги щодо віртуальних активів. Закон про ППСВА описує діяльність, яка потребує реєстрації, через визначення ключових термінів, таких як віртуальні активи, послуги щодо віртуальних активів та ППСВА. Для уточнення, дії, що не кваліфікуються як послуги щодо віртуальних активів, також зазначені в Законі про ППСВА
20.06.2023

8 червня 2023 року Палата представників прийняла законопроект про внесення змін до поточної законодавчої бази, що передбачає знижену ставку ПДВ у розмірі 5% для першого житла відповідно до Закону про податок на додану вартість 119(I) 2016 року (далі — Закон). Нова поправка до закону наразі має бути схвалена Європейською комісією, щоб набути чинності.

У попередній редакції Закону з 1 жовтня 2011 року знижена ставка в розмірі 5% могла застосовуватися до купівлі або будівництва житла (будинку або квартири) на Кіпрі, якщо житло використовувалося як основне та постійне місце проживання в Республіці. Бенефіціар, тобто власник, не міг здавати це житло в оренду. Він зобов'язаний був використовувати його як основне та постійне місце проживання.

Знижена ставка ПДВ у розмірі 5% поширювалася на перші 200 кв. м житлової площі. Загальна площа нерухомості та її ціна не мали значення. На практиці мільйонер купував простору квартиру площею 200 кв.м. у хмарочосі на першій лінії та платив за неї 5% ПДВ. Це не відповідало практиці Євросоюзу, який дозволяє пільгові ставки ПДВ лише як засіб соціальної підтримки сімей із не найбільшими доходами.

04.05.2023

Дмитрієву Ольгу, засновницю та керуючу партнерку юридичної компанії "Дмитрієва та партнери" в черговий раз відзначено у всеукраїнському рейтингу видання "Юридична газета" "Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній — 2023" як топ 15 ефективних менеджерів юридичних компаній України. Незважаючи на складні часи, ми намагаємося зробити все можливе для того, щоб підтримати наших клієнтів і допомогти їм зберегти свій бізнес. Ми дякуємо виданню "Юридична газета" за визнання та всім нашим клієнтам за довіру та співпрацю!

14.04.2023

Нагадуємо, що хоча реєстрація кредитного договору в НБУ вже не вимагається, надавати інформацію про кредитний договір/позику банку все ж таки необхідно.

Постановою правління Національного банку України від 2 січня 2019 року № 6 «Про затвердження Положення про порядок надання банками Національному банку України інформації щодо договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами-кредиторами за залученими резидентами кредитами, позиками» передбачається обов'язкове надання банку інформації щодо договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами-кредиторами за залученими резидентами кредитами, позиками (уключаючи поворотну фінансову допомогу).

26.02.2023

Рада Європейського Союзу з економічних і фінансових питань ухвалила рішення про внесення росії, Британських Віргінських островів, Маршаллових Островів та Коста-Ріки до списку юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС для цілей оподаткування ("чорний список ЄС").

До «чорного списку ЄС» потрапляють юрисдикції, які не виконали рекомендацій ЄС щодо податкової прозорості, справедливого оподаткування та мінімальних стандартів ОЕСР з протидії  розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування (anti-BEPS).

Зокрема, причини включення нових юрисдикцій до "чорного списку ЄС" наступні:

20.02.2023

Як відомо, на підставі відповідного Рішення Суду Європейського Союзу від 22.11.2022 р. у спільних судових справах C-37/20 та C-601/20 доступ до Реєстру бенефіціарів на Кіпрі для широкої громадськості було призупинено з 23.11.2022, оскільки це становить серйозне втручання в основні права на повагу до приватного життя та захист персональних даних.

При цьому відповідна інформація й надалі надається компетентним і наглядовим органам відповідно до чинної процедури.

Слід зауважити, що згідно роз’яснень, які були надані Реєстром компаній на Кіпрі, доступ до Реєстру бенефіціарів також матиме будь-яка зобов’язана особа для цілей проведення належної перевірки (due diligence) клієнта.

09.02.2023

29.12.2022 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб” від 06.09.2022 № 2571-IX (далі - “Закон”), який визначає новий порядок інформування про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб (далі - “КБВ”) та вводить ряд новел, зокрема і можливість накладення штрафу за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення інформації про КБВ.

Законом передбачено, що неподання або несвоєчасне подання особами, уповноваженими діяти від імені юридичної особи, державному реєстратору інформації про КБВ юридичної особи або про його відсутність тягне за собою накладення штрафу на таку юридичну особу в розмірі від однієї тисячі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

16.01.2023

30 червня 2022 року парламент Кіпру прийняв закон, що запроваджує нові правила  трансфертного ціноутворення на Кіпрі відповідно до рекомендацій ОЕСР (OECD).

Нові правила застосовуються з 1 січня 2022 року. Вони включають внесення змін до Закону про прибутковий податок, які передбачають нові умови для визначення того, чи є дві сторони пов'язаними для цілей трансфертного ціноутворення.

Правила трансфертного ціноутворення мають на меті регулювати ціноутворення угод між пов’язаними компаніями та базуються на «принципі витягнутої руки», тобто ціноутворення угод має бути таким самим, як між непов’язаними компаніями. Основною метою трансфертного ціноутворення є забезпечення того, щоб дохід, отриманий у межах однієї групи та пов’язаних компаній, оподатковувався в тому самому місці, де створюється економічна вартість.

24.12.2022

Шановні клієнти, партнери та друзі!

Від імені команди «Дмитрієва та партнери» щиро вітаємо вас і ваші родини з Новим роком і Різдвом Христовим!

Рік, що минає, був важким для всіх нас. Тож нехай новий 2023 рік принесе нам лише мир і щастя. Нехай 2023 рік стане роком досягнення ваших цілей. Нехай здійсняться ваші особисті мрії і мрія всіх українців про нашу велику перемогу.

16.12.2022

В березні 2021 року на Кіпрі, в рамках реалізації директив ЄС про запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризму, запроваджено зміни до законодавства, що стосуються розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників через спеціальні публічні реєстри.

Наприкінці листопада 2022 року Департамент реєстратора компаній, відповідальний за ведення Реєстру, повідомив, що на підставі відповідного Рішення Суду Європейського Союзу (СЄС) від 22.11.2022 р. у судових справах C-37/20 та C-601/20, доступ до Реєстру бенефіціарів для широкої громадськості призупинено з 23.11.2022.


Сторінки: 1 2 3 4 5 ... 54 Наступна



Замовити консультацію фахівців
Dmitrieva & Partners




Защита от автоматических сообщений*:

CAPTCHA